PrihláseniePočet zobrazení obsahu : 83909
Aktuálne máme 1 hosť prítomný

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Sonocentrum Skalica
SONOCENTRUM Skalica - Úvod
Vitajte na našich stránkach... PDF Vytlačiť E-mail
QRCode

 AKTUALITY.

SKALICA -    V ambulancii SKALICA je 23.12.

A tiež 30 a 31.12

2019 DOVOLENKA

Obdivujem medzi sviatkami 27.12 a 2 a 3;januára 2020 pre akútne stavy! 

 

Príjemné sviatočné obdobie prežite v kruhu svojich najbližších.

 

 

Akútne prípady vybaví ako vždy  MUDr.Bartošovičová na Detskej abulancii na zdrav. stredisku Pod hájkom Skalica.

 Ďakujeme za porozumenie .

 Chránte sa pred infekciami a to pestujte i u Vašich detí., otužujte sa a majte úctu k Vašej imunite, aby Vás nesklamala keď ju budete naozaj potrebovať....

 

 

 

 

17.apríla sme sa rozlúčili na skalickej kalvárii a cintoríne s pani doktorkou MUDr. Jarmilou Sosnovou ktorá viac jako 50 rokov života venovala starostlivosti o deti zo Skalice a okolia. Bola v našom regione veľkou ikonou pediatrie od čias štúdií v Prahe  cez prácu zástupkyne primára na našom detskom oddelení a stála pri  zakladaní obvodných ambulancií až do dnešnej primárnej pediatrie a v neposledním rade tiež prácovala na ambulancii LSPP. Do posledného roku svojho života s plným rozľhadom sledovala dianie  v odbornom svete dětských lekárov a tiež v našom meste. Stala sa tak pediatrom troch generácií.

    Vážnosť a úctu jej prejavilo i naše mesto keď bola nominovaná a  následne jej bola i odvzdaná   cena primátora mesta / p.primátorom Ing Stanislavom Chovancom / a v roku svojho okrúhleho  jubilea - 90tich  rokov bola  prijatá na skalickej radnici  taktiež primátorom mesta Skalica / p. primátorom  Ing.Ľudovítom Barátom /.  

Mal som tú česť ju poznať osobne i ja a tiež  zažívať jej milú blízkosť, spočiatku ako jej malý pacient a neskor ako detský lekár sa stať jej kolegom.

Skloniť sa pred ňou a venovať jej tichú spomienku / či modlitbu /  okrem rodiny a príbuzných  prišlo viacero  lekárov / nielen detských /  ale  tiež veľa zdravotných sestier zo širokého okolia Skalice.      

  Na pani doktorku nezabudli  ani kolegyne z odelenia zdravotníctva a sociálnych vecí MSU, bývalí i terajší poslanci a poslankyne MSZ Skalica a veľa priateľov a obyvateľov mesta a to nielen z radov jej povodných pacientov.   

Pár kvetiniek sme položili na hrob, pár  ostalo  pre spomienku  i tu v galerii...košík

 TEL. AMB  SKALICA : 0346644015 

 -.-.-.-.--.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.......................................-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-.-.................................

 

DOVOLENKA v ambulancii  Šaštín - Straže.

je  13.12. 2019 t.j. piatok.

 

 

TEL. AMB ŠAŠTÍN-STRAŽE : 0346592381.

 

 Akútne stavy vybaví naša ambulancia Skalica Ružová 1 A  alebo v ambulancii  MUDr. Bajtošovej v Borskom Mikuláši .

 

 Ohlásenie návštev  prepustených novorodencov z pôrodnice môžte nahlásiť na email v kontakte tejto  web stránky alebo telefonicky v ambulancii Skalica. 

Ďakujeme za porozumenie.

 

 

POZOR!

Od 1.7.2018 je miesto LSPP  APS-Ambulantná pohotovostná služba kotrá je v pracovné dni od 16 - 22 hodiny, a bv volný deň a sviatok od 07 - 22 hodiny. Ďalej je urgentný príjem nemocnice len pre akútne obtiaže, respektíve v prípade ohrozenia života na linke 155.

 

Ambulancie APS - pre okres Senica je v tomto čase na Poliklinike Senica kde v tomto čase slúži detský lekrát rovnako ako v ambulancii APS pre okres Skalica kde v tomto čase slúži detský lekár.

Na detské oddelenie prichádzaju v tomto čase len vážne stavy odporučené lekárom APS Skalica alebo Senica. Na detskom oddelení nemocnice nieje detská pohotovosť..!!!!

Snažte se a zdravotné obtiaže riešiť počas pracovnej doby a nenechávať ich do nočných hodín!

 

 

Chránte sa pred zbytočnými infekciami a predcházajte ochoreniam.

Želáme Vám i Vašim  deťom veľa zdravia, oddychu, pohybu a radosti nielen počas sviatočných dní...

 

kolektív ambulancií PLDD Skalica a Šaštín.

 Vaši lekári a Vaše sestričky